Terapie naturistă cu flori de Bach

5097 vizualizări
   Analizând cu luciditate laturile personalităţii noastre, ne putem ajuta să ajungem la o viziune  amplă şi complexă în combinarea unui anumit remediu cu flori de Bach, unde ansamblul de fenomene din natură se bazează în principiu pe aspectul de rezonanţă, sau prin relaţia cauză-efect. Nimic din viaţa unei fiinţe... citește descrierea completă
38,00 lei
/
39,00 lei
-3%
indisponibilă
comenzi telefonice (09:00 - 18:00):
0722.298.137 / 0754.025.588
opțiuni de livrare:
prin curier rapid
Marți 21.07 - Miercuri 22.07
12 lei / 17 lei (în funcție de localitate)
ridicare de la EasyBox
Marți 21.07 - Miercuri 22.07
12 lei
ridicare de la oficiul poștal
2 - 4 zile lucrătoare
18 lei
livrare internațională prin DHL
2 - 4 zile lucrătoare
calculează cost livrare
opțiuni de plată
online prin card bancar
ramburs la livrarea / ridicarea coletului
transfer bancar
card bancar la EasyBox
îți recomandăm și alte cărți
din același domeniu

Terapie naturistă cu flori de Bach

   Analizând cu luciditate laturile personalităţii noastre, ne putem ajuta să ajungem la o viziune  amplă şi complexă în combinarea unui anumit remediu cu flori de Bach, unde ansamblul de fenomene din natură se bazează în principiu pe aspectul de rezonanţă, sau prin relaţia cauză-efect. Nimic din viaţa unei fiinţe umane nu i se întâmplă în virtutea hazardului. Dacă ne gândim doar la mişcarea atomilor prin spaţiu, putem să transferăm această imagine independentă în viaţa noastră şi să acceptăm că tot ceea ce am făcut, facem sau intenţionăm să acţionăm, va lăsa cu siguranţă o amprentă în aranjarea simbolică a vieţii noastre.
   O existenţă săracă în acţiuni benefice şi total lipsită de optimism, de încredere, de umilinţă şi  transfigurare, marcată de conservarea unor tentaţii negative va genera, mai devreme sau mai târziu, un anumit tip de boală, sau o predispoziţie către o anumită suferinţă. O anxietate la început pasageră va ajunge, în timp, să aibă o anumită continuitate, cu fluctuaţiile ei specifice. O criză acută de stomac sau o durere surdă a oaselor - iată simptome ce pot fi traduse printr-un blocaj emoţional, acea impresie ascunsă că nu ne putem mişca, un sens de neputinţă în a accepta lecţia noastră pe care trebuie să o învăţăm în acel moment.
   Este uşor de discutat caracterul unei persoane care are nevoie de ajutor, dar aici ne aflăm  într-o etapă de înţelegere şi de transformare prin intermediul simţurilor noastre trăind acea transformare vibraţională total benefică la care putem ajunge cu ajutorul remediilor din flori de Bach.
   Astăzi există o gamă variată de terapii, cu metode de armonizare a corpului şi a minţii omului, dar, folosind tratamentul cu aceste remedii din esenţe florale, care poate fi urmat de oricine, indi ferent de vârstă sau origine religioasă - atât de către vegetarieni, cât şi de către cei mai sceptici - vom simţi cum suntem călăuziţi să descoperim, treptat, "miezul" cunoaşterii propriei noastre fiinţe şi să ne integrăm în el.
data apariției:
Octombrie 2008
editura:
ISBN:
978-973-0-05836-9
număr pagini:
264
format:
17x23.5 cm
greutate:
0.64 kg
Ai citit cartea? Spune-ne cum ți s-a părut!

  • peste 5000 titluri
    pentru sufletul tău
  • livrare 24h - 48h
    prin curier rapid
  • livrare gratuită
    de la 200 lei